ShowRoom – wrocławski stadion w pigułce

Na początku września, przy budowanym aktualnie wrocławskim stadionie, został otwarty tzw. ShowRoom. Jak określają go sami organizatorzy jest to „stadion w pigułce”. Korzystając z jednego z ostatnich (jak prognozują synoptycy) ciepłego weekendu postanowiłem sprawdzić co ciekawego można tam zobaczyć.

Była to moja pierwsza wyprawa na przyszłą arenę Euro 2012, tak więc zaczęło się od małej wpadki komunikacyjnej. Do stadionu udałem się korzystając z tramwaju jadącego wzdłuż ulicy lotniczej. Co, jak się później okazało, nie było najlepszym pomysłem, gdyż aktualnie od tej strony nie można się tam dostać. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, gdyż dzięki temu odkryłem nie znaną mi części Wrocławia wraz sympatycznym parkiem i jeziorkiem. Ciekawe i spokojne miejsca na dłuższy spacer.
Obeszliśmy (razem z towarzysząca mi Kaśką) budowę stadion dookoła i nieopatrzenie weszliśmy na teren budowy (no dobrze, nie tak nieopatrznie, widać było, że zbliżamy się do budowy ale nie znaleźliśmy żadnych drogowskazów zapraszających do ShowRoomu, tak więc kierowaliśmy się „na dźwigi” ;). Po krótkiej rozmowie z ochroniarzem okazał się, że baraki gdzie znajduje się show room umiejscowione są jeszcze dalej – od ulicy Śląskiej. Znowu krótki spacerek, tym razem, już w mniej malowniczej scenerii wykopów budowlanych i dotarliśmy do miejsca docelowego. Czekał tam na nas niewielki barak podzielony na 3 części. W środku dwie panie, które okazały się przewodnikami tej krótkiej wycieczki.
Zaraz po wejściu znaleźliśmy się w największej z sal, gdzie zostaliśmy zaproszeni do, stojącej po prawej stronie, makiety stadionu. Po usłyszeniu kilku informacji technicznych dotyczących samego obiektu oraz prezentacji podświetlania makiety (raczej niezbyt widowiskowego – wizualizacje są zdecydowanie ciekawsze) udaliśmy się do salki na lewo, gdzie znajduje się kopia sali VIP-owskiej. Salka niezbyt duża ale schludna i zaprojektowana w nowoczesnym (czyli takim jaki lubię) stylu. Pomieszczenia te będą mogły zostać wypożyczone/wydzierżawione (najprawdopodobniej przez zainteresowane tym firmy) na określony czas (w miesiącach lub latach). Nie udało się nam jednak uzyskać żadnych informacji o cenie (według informacji pań będą one negocjowane indywidualnie). Oprócz mniejszych sal (podobnych do tej w której byliśmy) planowane jest kilka większych, gdzie będzie można urządzać imprezy okazjonalne (np. urodziny).
Po przeciwległej stronie baraku znajduje się kopia salki konferencyjnej. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do odbywania różnych spotkań, niewielkich konferencji lub szkoleń. Pomieszczenia te mają w założeniach zarabiać na stadion 7 dni w tygodniu.
Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni ponownie do głównej sali gdzie został nam zaprezentowany film promujący stadion. Film trwał ok. 6 minut i składał się z 4 części: ogólnej, przedstawiającej wydarzenia sportowe, muzyczne oraz specjalne (tutaj akurat Monster Track Show). Całości sprawnie zmontowana z dynamiczną i przebojową muzyką (między innymi kultowy „Song 2Blura w części piłkarskiej) dodatkowo urozmaicona została podświetlanym sufitem baraku (który miał symulować zmieniające się oświetlenie całego stadionu). Bardzo dobrze prezentował się dźwięk (porządnej klasy system nagłaśniający) nieco gorzej było z obrazem ale wynikało to z faktu, że materiał był puszczany z 3 projektorów i jego szerokość miała kilka metrów.
Na zakończenie udaliśmy się jeszcze na „taras widokowy” znajdujący się nad barakiem, gdzie można było pooglądać budowę z nieco większej wysokości.

Ogólnie bardzo zacna inicjatywa, może jeszcze nie aż tak spektakularna jak sam stadion, ale jak ktoś ma nieco wolnego czasu i nie bardzo wie co z nim zrobić, to myślę, że można się tam udać na przedsmak emocji, które będą na nas czekać po wybudowaniu stadionu.
Na zakończenie jeszcze kilka zdjęć.

Budowa wrocławskiego stadionu
Nie, ta dziura w ziemi to nie jest aktualny stan zaawansowania budowy wrocławskiego stadionu... tutaj będzie parking.

Budowa wrocławskiego stadionu
Tutaj już widać zarys samego obiektu.

Makieta stadionu
Makieta podświetlona na zielono.

Salka VIP
A tutaj fragment salki VIP

Salka konferencyjna
Salka konferencyjna
Widok z tarasu
Na zakończenie widok z "tarasu"

Link do pełnej galerii

Blog: ShowRoom

P.S. 10 października planowany jest dzień otwartych drzwi. Będzie możliwość zobaczenie stadionu z poziomu murawy. Jeżeli pogoda dopisze to prawdopodobnie się tam wybiorę.

Jedna myśl na temat “ShowRoom – wrocławski stadion w pigułce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s