Teoroid Lite

Ponownie kilka dni posuchy w postach ale i tym razem mam usprawiedliwienie. Wspominałem już, że ostatnio więcej czasu przeznaczam na programowanie. Tak więc dzisiaj przedstawiam Wam rezultaty mojej pracy z ostatnich dwóch tygodni. Teoroid Lite czyli mój pierwszy program na telefony komórkowe z systemem Android. W sumie wyszło troszkę dziwnie ponieważ miałem opisać swoje wrażenia z użytkowania HTC Desire (i pewnie za jakiś czas taki wpis się pojawi) ale jak widać bardziej od użytkowania telefonu interesuje mnie jego programowanie. Tak więc zapraszam do dalszej części wpisu aby dowiedzieć się co to za program.

Teoroid jest to prosta gra logiczna, którą napisałem 15 lat temu na PC jako wprawkę w Pascalu (gra bazowała na pomyśle z gry Eoroid na C64). Pech chciał, że krótko po powstaniu pierwszej wersji tego programu padł mi dysk i straciłem wszystkie dane (a w szczególności źródła swoich programów). Ostały się tylko exeki (programy w wersji wykonywalnej) i w takiej wersji przetrwał gdzieś na dyskietkach Teoroid. Jako, że do tej pory nie programowałem na urządzenia mobilne, a zakup nowego telefonu miał też wydźwięk edukacyjny (oprócz gadżeciarskiego)  szukałem jakiegoś pomysłu na prostą aplikacje. W końcu przypomniałem sobie, że Teoroid nadaje się do tego znakomicie.

Jak już wspomniałem jest to gra logiczna polegająca na „zgaszeniu” wszystkich pól na planszy. Problem jest taki, że gasząc wybrane pole, zmieniamy też stan wszystkich pól sąsiednich (jeżeli były zapalone to są gaszone, a zgaszone zapalają się). Oczywiście każda z plansz posiada określoną liczbę ruchów, w której musimy wyczyścić plansze. W porównaniu z oryginalną wersją dodałem jeszcze pucharki, które otrzymujemy w zależności od liczby ruchów w jakiej udało nam się skończyć plansze. I w zasadzie to wszystko. Proste ale całkiem grywalne.

Dlaczego Lite? Ponieważ ta wersja zawiera tylko 10 pierwszych plansz. Jeżeli spodoba się Wam gra to wyślijcie mi maila będę bardziej zmotywowany aby doprojektować kolejne i ewentualnie w jakiś sposób wzbogacić aplikacje.

Program był testowany (oprócz emulatora) na HTC Desire z androidem w wersji 2.2. Jeżeli macie jakieś inne komórki z tym systemem to z chęcią bym się dowiedział czy gra działa na nich bezproblemowo (szczególnie na tych z mniejszą rozdzielczością).  Gra powinna działać z każdym telefonem posiadającym ekran dotykowy oraz androida w wersji od 1.6.

Aplikację można pobrać z mojej strony domowej w nowo powstałej sekcji aplikacje na androida lub z pod nowego aliasu www.tomiga.android.prv.pl (jak się pewnie domyślacie mam jeszcze parę pomysłów na proste aplikacje na ten system więc mam nadzieję, że sekcja ta po pewnym czasie nieco się rozrośnie).

Zapraszam więc do pobrania aplikacji i … zmotywowania mnie do tworzenia dalszych poziomów 😉

P.S A dla tych którzy nie mają telefonu z androidem i nie mogą pobawić się tą grą, krótki filmik prezentujący rozgrywkę (niestety średniej jakości). Dla ciekawskich w tle przygrywa Hooverphonic z kawałkiem Human Interest (no tak copyrighty do muzyki ma Sony więc być może film będzie dostępny tylko na you tubie)

4 myśli na temat “Teoroid Lite

  1. Gra fajna, z tym że przydałaby się albo opcja cofania ruchu, albo wymóg potwierdzenia wybrania właśnie tego pola, bowiem jakoż że te są mniejsze od moich palców, czasem zdarza się trafić nie to co się zamierzało 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s