Galeria w Sky Tower

W ubiegłym tygodniu miało miejsce uroczyste otwarcie najwyższego budynku w Polsce czyli wrocławskiego Sky Tower. Na dzień dzisiejszy otwarta została jedynie galeria handlowa, gdyż pomieszczenie mieszkalne nadal są wykańczane. Na uroczystym otwarciu mnie nie było, jednak w sobotę, w ramach dnia szwendania się z aparatem, oprócz Auto Show odwiedziłem też nową galerię. Zapraszam więc na krótką fotorelację.

Wejście do Galerii Handlowe w Sky Tower

Sama galeria jest utrzymana w tonach bardzo minimalistycznych (podobnie jak moja łazienka ;)) brakuje jej jednak jakiegoś żywego akcentu.Przed jej wejściem możemy zobaczyć słynną kopie rzeźby Salvadora Dali.

Profile of Time by Salvador Dali

Panorama ściany multimedialnej.

Ta ściana robi zdecydowanie większe wrażenie.

Krótkie podsumowanie. Galeria jakoś nie robi specjalnego wrażenia. Dodatkowo nie sądzę aby stała się ulubionym miejscem zakupów wrocławian. Nie wielka liczba atrakcji (ciężko do nich zaliczyć multimedialne ściany), mało spektakularny i dosyć chłodny wygląd, a także obecność w centrum mista kilku innych tego typu obiektów handlowych nie wróży wielkich tłumów w tym miejscu.

Link do pełnej galerii.

5 myśli na temat “Galeria w Sky Tower

  1. Nie jest najwyższy w Polsce, jest nim w dalszym ciągu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.
    Pierwotnie planowano, że najwyższa wieża Sky Tower będzie miała 258 m i tym samym faktycznie byłby najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce i budynkiem z najwyżej położonym dachem w Polsce, ale ostatecznie całkowita wysokość budynku wynosi 212 m.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s