Film: Mroczne cienie (Dark Shadows)

Nowa propozycje Tima Burtona to ekranizacja serialu z lat 70 reklamowana jako komedia. Od razu ostrzegam, że jest to lekkie nadużycie, ponieważ niemal wszystkie najśmieszniejsze sceny pojawiły się już w zwiastunie. Owszem film jest nieco lżejszy niż inne produkcje tego reżysera jednak wszyscy nastawieni na “zrywania boków” raczej się rozczarują.

Historia kręci się wokoło nieszczęśliwej miłości. Klątwy rzuconej na rodzinę głównego bohatera oraz próby ratowania honoru rodziny. Barnaba po rzuconej klątwie zostaje zamieniony w wampira. Dwieście lat od tego momentu powraca do życia w nowej rzeczywistości próbując odbudować dobre imię swojej rodziny.

W filmie mamy kilka momentów zabawny przyprawionej odrobiną makabreski, do czego reżyser nas przyzwyczaił. Reszta to raczej średnio wciągający dramat romantyczny.

To co na pewno nie zawodzi to aktorzy, których ogląda się z przyjemnością i dotyczy to wszystkich bez wyjątku. Choć z całego, zacnego grona mnie najbardziej przypadła do gustu Michelle Pfeiffer.

Moja ocena uwzględnia fakt, że generalnie cenie sobie Burtona i jego styl. Pozostali, którzy do tej postaci podchodzą z większym dystansem, mogą sobie spokojnie odjąć jeden punkcik, gdyż nie jest to, ani szczególnie rozrywkowe ani jakieś wybitne dzieło. Ot, poprawny film uznanego reżysera, któremu zabrakło jednak jakiejś iskry i  polotu.

Moja subiektywna ocena: 7-/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej informacji o filmie na:  FilmwebieIMDB

Jedna myśl na temat “Film: Mroczne cienie (Dark Shadows)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s