Film: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D (Ice Age: Continetal Drift)

Nigdy nie byłem wielkim fanem tej serii. Pierwszą część traktowałem jako bardzo przeciętną produkcję żerującą na popularności Shreka. Stąd też drugą i trzecią kontynuację kompletnie pominąłem gdyż nie miałem ochoty ich oglądać. Na czwartą część tej animacji wybrałem się tylko z jednego powodu. Miałem nie wykorzystany karnet na film 3D, który tracił swoją ważność, a nic ciekawszego w odpowiadających mi porach nie grali.

I niestety ostatnia odsłona nie różni się zbytnio od pierwszej. Mamy więc znajomych bohaterów, którzy przez 2 poprzednie części, jak mniemam, dorobili się potomstwa lub innej rodziny. Humor nie jest przesadnie zabawny i u dorosłego widza tylko kilka razy powoduje delikatny uśmiech w trakcie seansu.

Nieco poprawiła się strona wizualna. Mamy więcej ujęć dynamicznych (coś się wali, bohaterowie przed czymś wielkim uciekają) gdzie można było wykorzystać efekty 3D. Grafika też jest nieco mniej kanciasta niż w pierwszej odsłonie. W zalewie filmów generowanych komputerowo, nie jest to jednak produkcja, która zachwyci was swoją formą.

Opowiadana historia nie grzeszy oryginalnością, a na pierwszym planie co chwilę pojawiają się banalne przesłania w stylu rodzina jest najważniejsza, pamiętaj o przyjaźni gdyż jest ona więcej warta niż popularność, dbaj o najbliższych etc. Typowa familijna mieszanka bez większych ambicji.

Komu więc można polecić ten film? Chyba tylko dwóm grupom ludzi. Fanom serii (jak widać po ocenie na Filmwebie jest ich całkiem sporo, a konwencja nie dość, że im pasuje, to jeszcze się nie znudziła) oraz rodzicom z dziećmi. One wydawały się bawić całkiem nieźle.

Jeszcze jedno spostrzeżenie na koniec. Chyba najwięcej czasu w trakcie produkcji poświecono na charakterystyczne dla serii przerywniki z wiewiórką.

Moja subiektywna ocena: 5/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej informacji o filmie na:  FilmwebieIMDB

Jedna myśl na temat “Film: Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D (Ice Age: Continetal Drift)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s