Film: Siostra Twojej Siostry (Your Sister’s Sister)

Pierwsza wizyta w Nowo Horyzontowym Heliosie, choć w miarę bezpieczna repertuarowo (tytuł ten choć ominął mnie na tegorocznym festiwalu był polecany przez moją żonę), była udana.

Skatalogowanie gatunkowe tej produkcji, wbrew pozorom, nie jest takie proste. Wrzucenie go do worka z komediami romantycznymi było by nie tyle nawet krzywdzące co mylące. Film bowiem w pewnych momentach ociera się o psychodramę w stylu Taśmy Linklatera.

Rozpoczyna się on od sceny imprezy, która jak się okazuje, została wydana ku pamięci przyjaciela, który umarł rok wcześniej. Dochodzi na niej do pewnego incydentu, którego prowokatorem jest brat zmarłego, Jack (Mark Duplass). Zaniepokojona jego zachowaniem Iris, jego przyjaciółka, a była dziewczyna jego brata, oferuje mu spędzenie nieco czasu w jej rodzinnej samotni, domku położonym w lesie.

Jack następnego dnia wybiera się tam rowerem… Nieoczekiwanie okazuje się, że dom wcale nie jest pusty. Spotyka tam bowiem kobietę, jak się szybko dowiadujemy siostrę Iris, Hannah (Rosemarie DeWitt), która właśnie zerwała ze… swoją dziewczyną i samotnie topi smutki w butelce tequilli…

Następnego dnia rano, pojawia się bez zapowiedzi Iris, mocno zaskoczona obecnością jej ukochanej siostry. Od tego momentu rozpoczyna się teatr trzech aktorów. Każdego z bohaterów łączą jakieś wspólne tajemnice, z drugiej strony są oni emocjonalnie nieobojętni względem siebie, przy czym są to uczucia różnego rodzaju. Dodatkowo z upływem czasu widz poznaje prawdziwe motywy kierujące każdym z obserwowanej trójki.

Losy bohaterów śledzi się z zainteresowaniem, choć sam film dosyć długo się rozkręca Kulminacja następuje gdzieś w ¾ jego długości. Niestety po tym momencie praktycznie nic ciekawego się już w nim nie dzieje. Przez ostatnie 15 minut bohaterowie przeżywają rozterki, których reżyserka już nie potrafiła przedstawić w ciekawy sposób.

Ponieważ jest to drama z trzema postaciami, aktorstwo powinno stać na odpowiednim poziomie. I tak też jest w tym przypadku. Cała trójka spisała naturalnie i wiarygodnie. Osobiście najbardziej podobała się Emily Blunt w roli Iris ale z gry pozostałej dwójki też będziecie usatysfakcjonowani.

„Siostra Twojej Siostry” to dobry, i interesujący film dziewczyński. I nie kobiecy, gdyż znów moglibyście źle go zaszufladkować, a właśnie dziewczyński. Świetnie bowiem przedstawiono relacje emocjonalne łączące, przede wszystkim, tytułowe bohaterki. Czuć tutaj rękę kobiety za kamerą, bo mężczyzna, choć jest istotny dla całej historii, mimo wszystko stanowi tło (a właściwie narzędzie) dla kobiet, ich uczuć i problemów.

Film obowiązkowy dla płci pięknej, na który mogą zabrać też swoich facetów. Ci z kolei, nie powinni mocno się opierać (zapewniam Was, że to ciekawsza opcja niż standardowe hollywodzkie komedie romantyczne).

Moja subiektywna ocena: 7/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej o filmie na: Filmwebie, IMDB

2 myśli na temat “Film: Siostra Twojej Siostry (Your Sister’s Sister)

  1. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any issues with
    hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended
    up losing many months of hard work due to no data backup.
    Do you have any solutions to protect against hackers?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s