AFF 2012: Komedia (The Comedy)

Od czasu do czasu trzeba Was przestrzec przed niektórymi pseudoartystycznymi gniotami. Dzisiaj o takim właśnie filmie o zachęcającym tytule “Komedia”.

W założeniach tytuł miał być ironiczny, a okazał się niestety tragedią. I nie mam tu na myśli gatunku, choć niewymuszonego i stojącego na jakimś poziomie humoru jest tutaj nie wiele, ale o jego poziom.

Film składa się, niemal w całości, z nie połączonych ze sobą “skeczów”, w której to główny bohater, czasami z grupką przyjaciół, przedstawiony jest w normalnych sytuacjach, które swoim zachowaniem doprowadza do absurdu.

Pierwsza, niemal cała, godzina filmu jest niesamowicie nudna. Z wielkim trudem powstrzymałem się przed opuszczeniem sali. Ostatnie pół było już odrobinę lepsze. Wystarczyło na tyle, żeby kompletnie filmu nie przekreślić uznając za jeden z najgorszych jakie przyszło mi zobaczyć w życiu. Suma summarum jest to jednak strata czasu.

Nie do końca wiem jakimi kryteriami posługiwali się selekcjonerzy American Film Festivalu ale jeżeli już musieli go pokazać to powinien wylądować na Nowych Horyzontach. (Po krótkich poszukiwaniach okazało, że film zdobył nagrodę w Sundance… pozostawię to bez komentarza).

Co ciekawe, złego słowa nie mogę powiedzieć o aktorach, którzy z  czysto warsztatowego punktu widzenia spokojnie się bronią. Niestety reżyser nie był zbyt utalentowany, a na pewno nie miał zbyt dużo do powiedzenia, a nawet jeżeli miał (kilka scen może sugerować, że jednak coś poważnego chciał nam przekazać) to nie potrafił tego w sensowny, a przede wszystkim ciekawy, sposób zaprezentować.

Na IMDB wyczytałem, że film powstał w dwa tygodnie i podobno w 80% jest improwizowany, co zdecydowanie nie wyszło mu na dobre i tłumaczy kiepskie dialogi, ogólną nudę i brak treści.

Jak widać wrzucenie przed kamerę kilku niezłych aktorów z zamysłem, że to wystarczy aby stworzyć interesujący film nie sprawdziło się.

Moja subiektywna ocena: 3/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej o filmie na: Filmwebie, IMDB

Jedna myśl na temat “AFF 2012: Komedia (The Comedy)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s