Teatr: Hopla żyjemy!

Hopla, żyjemy! to sztuka bazująca na autorskim scenariuszu Krystyny Meissner, byłej dyrektorki wrocławskiego teatru współczesnego, luźno inspirowany twórczością Gabriela Garcii Marqueza.


Akcja przedstawienia dzieje się w domu spokojnej starości gdzie to przebywa 12 pensjonariuszy (6 mężczyzn i 6 kobiet). Są to ludzie po przejściach z bardzo różnym bagażem doświadczeń oraz osobowościach, którzy trafiły w to samo miejsce i muszą koegzystować ze sobą – czyli zupełnie obcymi, nie psującymi do nich ludźmi.

Dom prowadzony jest przez młode siostry zakonne. Samo miejsce wydaje się być cywilizowane. Siostry dbają bowiem o to by pensjonariuszom organizować różne rozrywki. Co pewien czas nawet dostępne są potańcówki gdzie panowie mogą poprosić panie do zabawy i tańca (na co dzień mężczyźni i kobiety mają nieco ograniczony kontakt).

Niestety tym starszym ludziom przytłoczonym własną starością i niedołężnością brakuje wolności i miłości na którą, jak im się wydaje w tym wieku jest już za późno i jest zupełnie nie stosowna.

W grupie tej odnajduje się dwójka, która zna się z przeszłości. Łączyła ich bowiem dawna licealna miłość. Ich losy jednak się rozeszły i dopiero na starość dosyć przypadkowo ponownie połączyły.

W spektaklu pojawiają się też ludzi młodsi, którzy traktują starość jako ciekaw zjawisko, nie chcąc zdać sobie sprawy, że ich też to czeka. Odbierają oni starszym osobom prawa do tego na co, ich zdaniem, w tym wieku już jest za późno.

To opowieść o starzeniu się i starości. Temu jak odbierają go zarówno sami zainteresowanie jak i ludzie mniej doświadczeni przez życie. Co w tym wieku można, a co wydaj się być już niedostępne czy wręcz nie dozwolone, a na pewno niestosowne.  Jak życie wygląda z perspektywy czasu. I jak powinno się je przeżywać w pełni… aż do końca.

Spektakl dla każdego, gdyż każdego czeka ten etap życia i wcale nie musi on być tak przygnębiający jak się niektórym wydaje.

Strona oficjalna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s