Fotorelacja: Wrocław Nadodrze (w Noc Muzeów)

W końcu pogoda się poprawia (niestety nie mogę tego powiedzieć o ostatnim długim weekendzie) i daje szanse na wypuszczanie się na dłuższe spacery. Oprócz tego niedawna noc muzeów była dodatkowym pretekstem aby ruszyć się z domu. Odwiedzanie tego dnia największych wrocławskich muzeów nie ma większego sensu ze względu na liczbę ludzi się przez nie przetaczających. Zresztą te najciekawsze i tak staramy się zwiedzać co jakiś czas (ostatnio była to wystawa od Cranacha do Picassa w Muzeum Narodowym).

Dlatego też postanowiliśmy w tym specjalnym dniu udać się w mniej znane lokacje, do których normalnie byśmy nie trafili. Stąd też pomysł aby pozwiedzać wrocławskie Nadodrze. Dzielnica to klimatyczna acz nieco tajemnicza i zaniedbana (choć ostatnio sporo się w tej kwestii zmienia), której na codzień nie mam powodu odwiedzać.

W tym obszarze również zostało zlokalizowane kilka galerii objęte akcją noc muzeów pozwoliło to  na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Dzisiejszy wpis poświęcony więc został fotorelacji z naszego spaceru.

Zaczęliśmy od Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komina”gdzie prezentowane były elementy z wystawy WrocLove Design.

Odkryliśmy tam kilka ciekawych kreacji stworzonych m.in z łańcuchów rowerowych, designerską pościel przypominającą słomę, komplet talerzy z cookie monsterem a także wystawę obrazów i fotografii.

Po opuszczeniu Krzywego Komina ruszyliśmy w gąszcz ulic i klimatycznych kamienic Nadodrza… oto jak się one prezentowały…

Gdzieniegdzie czas jakby się zatrzymał w miejscu…

Od czasu do czasu można też natrafić na oryginalne murale…

Choć stylistyka monochromatyczne szczególnie dobrze oddaje tamtejszy klimat nie oznacza to, że niektóre miejsca nie prezentują się równie dobrze w kolorze. Oto przykład jednego skweru.

Takie podwórka też można tam znaleźć…

Jak widać zrewitalizowane kamienice sąsiadują z tymi jeszcze nie odnowionymi….

Przechadzając się tak po kolejnych ulicach trafiliśmy do kolejnej galerii gdzie znajdowała się jedna z wystaw z cyklu „Polska świnia” poświęcona… polskim świniom trafiliśmy do niewielkiej galerii prezentującej wystawę o tej tematyce.

Z cyklu Świnia Polska – to jest ekspozycja z uszu świni… bardziej drastyczne fotki w linku do galerii

Kolejne magiczne miejsce … gdzie znaleźliśmy jakiś hipsterski klub.

Wycieczkę naszą zakończyliśmy w okolicach placu Bema.

Mam nadzieję, że niektóre z powyższych zdjęć zachęcą Was do odwiedzenia tego mniej znanego fragmentu Wrocławia. Polecam na spacer w ciepły dzień, obowiązkowo z aparatem.

Pełna relacja zdjęciowa w galerii.

Jedna myśl na temat “Fotorelacja: Wrocław Nadodrze (w Noc Muzeów)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s