Film: Ralph Demolka (Wreck-It Ralph)

ralph demolkaTytułowy Ralph to antybohater z gry wideo. Odtwarza swoją postać od 30 lat, niestety, jako czarny charakter nie został zaproszony na obchody jubileuszu swojej gry, który odbył się w domu głównego, dobrego bohatera. Sfrustrowany tym faktem postanawia opuścić swój świat i przejść do innej gry wideo gdzie mógłby zostać uhonorowany za swoje dokonania. Pech chce, że w trakcie przemykania się do innego automatu, przenosi tam pewną „usterkę”. Nowy automat to gra wyścigowa, dziejąca się w cukierkowym uniwersum. Pojawienie się obcych elementów może spowodować nieoczekiwane błędy i glitche ostatecznie prowadzące do odłączenia automatu z grą. W między czasie okazuje się, że jego rodzima gra, bez głównego złego, też nie może istnieć.

Ralph Demolka to dosyć przeciętny film animowany, który wyróżnia się dwoma rzeczami: pierwsza to nawiązania do klasycznych gier wideo, druga to dosyć oryginalny cukierkowy świat wykreowany w jednej z nich.

Jeżeli jesteście zapalonymi graczami z sentymentem pewnie spojrzycie na nawiązania do gier  i jako całość może się Wam nawet spodobać. Reszty nie będę specjalnie mocno namawiał do seansu gdyż nie jest to produkcja, która wnosi wiele nowego do gatunku i dostarcza raczej przeciętnej rozrywki.

Moja subiektywna ocena: 6/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej o filmie na: Filmweb, IMDB

Jedna myśl na temat “Film: Ralph Demolka (Wreck-It Ralph)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s