Wystawa budowli z klocków Lego (Wrocław)

W piątek 10 stycznia, we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim miało miejsce otwarcie Największej w Polsce wystawy budowli z klocków Lego. Oczywiście postanowiliśmy skorzystać z okazji i wybrać się na to wydarzenie. W sobotę, choć wstęp na wystawę jest płatny (w weekendy 12 PLN), kolejka przed kasą była całkiem duża. W większości przypadków były to całe rodziny z dziećmi. Na szczęście nie czekaliśmy zbyt długo i udało nam się wejść na dosyć zatłoczony, prawie 500m2, pawilon gdzie pod szklanymi gablotami można było podziwiać konstrukcje stworzone z tych najsłynniejszych klocków na świecie.

A konstrukcje były bardzo różnorodne. Od dużych makiet budowli (jak warszawski Stadion Narodowy przez wieżę Eiffela czy Statuę wolności), czy słynnych postaci popkulturowych (R2D2, czy Yoda) po małe projekty samochodów czy zwierząt. Wśród eksponatów znalazły sobie miejsce odwzorowania słynnych scen z najpopularniejszych uniwersów popkultury (Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni, Harry Potter czy specyficznych bohaterów wykreowanych przez Lego).

Jeżeli chodzi o tematykę to można było znaleźć tam niemal wszystko kolejki, lotniska, miasta, dziki zachód, zamki, twierdze, miasteczka z horrorów, czy klimaty zimowe i bożonarodzeniowe.

Z ciekawostek niektóre z eksponatów były wykonana przez hobbystów, którzy mają specjalne miejsce w sieci  gdzie mogą prezentować swoje projekty, które jeżeli zyskają akceptację organizatorów mogą zostać włączone w skład wystawy.

Część z eksponatów była interaktywna (można było nacisnąć przycisk, który w zależności od makiety powodował mała interakcję jak np. zatrzymanie pociągu, zapalenie światła czy uruchomienie jakiegoś mechanizmu).

W skrócie dla każdego coś miłego.

Choć warunki do fotografowania były takie sobie (spore tłumy i dużo biegających dzieci) poniżej mała foto relacja  z tej imprezy.

Link do pełnej galerii

AKTUALIZACJA: Jeżeli chcecie zobaczyć jeszcze więcej zdjęć z tej wystawy ale z nieco innej perspektywy to zapraszam do tego wpisu

Oficjalna strona wystawy: http://wystawaklockow.pl

10 myśli na temat “Wystawa budowli z klocków Lego (Wrocław)

  1. Widzę sporo firmowych zestawów. Trzeba było skupić się na modelach AFOLi (tak się nazywa dorosłych fanów LEGO, którzy zajmują się m.in. budowaniem prac). Widziałem część z nich na wystawie w Rzeszowie i robią fenomenalne wrażenie.

        1. No przyznam, że ja miałem trochę problemów z identyfikacją niektórych światów 😉 dowiedziałem się później, że część z nich to np autorskie wymysły Lego (jakieś takie dziwne stwory a skrzyżowanie transformerów z dinozaurami i power rangers) 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s