Copyright by Tomiga 2013

W ramach podsumowań ubiegłego roku, po Tomiga Film Awards, pora na parę słów o tym co działo się w moich, powstających po godzinach, prywatnych projektach.

Czyli krótko o zmianach i nowych funkcjonalnościach w:

  • Tomiga Links
  • tomiga.prv
  • R2Do
  • Biznes Filmowy

Tomiga Links

Tomiga Links BetaPoczątek roku rozpoczął się od zupełnie nowego projektu do którego przymierzałem się od kilku ładnych lat. Tomiga Links to system do zarządzania ulubionymi linkami. Pozwala on na grupowanie i selekcjonowanie odnośników wg własnych kategorii i umieszczania ich na podstronach tematycznych. Wersja alpha systemu pojawiła się w lutym i poświęciłem mu oddzielny wpis na blogu opisujący, nieco skomplikowaną, ideę za nim stojącą.

Pod koniec roku postanowiłem nieco odświeżyć stronę wizualną serwisu wykorzystując, poznaną niedawno, bibliotekę styli Twitter Bootstrap. Tak oto powstała wersja beta z nieco spójniejszym, ładniejszym i responsywnym interfejsem użytkownika.

Z najważniejszych nowości funkcjonalnych pojawiła się możliwość szybkiego wyszukiwania linków, dostępna w pasku menu w górnej części strony.

Strona projektu: http://links.tomiga.net

 

tomiga.prv.pl czyli stara strona domowa

tomigaMoją oficjalną wizytówką w sieci jest strona w domenie tomiga.net. Jednak od wielu lat istnieje strona domowa pod adresem tomiga.prv.pl, która ma charakter nieco bardziej osobisty. Co kilka lat ulega ona przeprojektowaniu pod względem wizualnym (aby była adekwatna do aktualnie używanych trendów w sieci) oraz zawartości. W ubiegłym roku przyszła pora na koleją przebudowę.

Ponownie wykorzystałem Twitter Bootstrap aby odświeżyć jej wygląd. Zmodyfikowałem nieco zawartość strony, liczba podstron zmalała głównie przez fakt, że powstał blog, który czytasz oraz tomiga.net. Część rzeczy która była dostępna na stronie domowej została przeniesiona na te dwie witryny.

Strona domowa: tomiga.prv.pl | www.tomiga.republika.pl

 

R2Do

reminder viewMój mały przypominacz także doczekał się nowych wersji (o której pisałem nieco więcej tutaj). Oprócz poprawy kilku błędów i przejściu na nową wersję biblioteki .NET Framework (4.0), wprowadziłem opcję szybkiego wyszukiwania wśród zadań oraz przypomnień, automatyczną notyfikację o pojawieniu się nowej wersji programu oraz możliwość zmiany folderu przechowywania danych, co umożliwia wykorzystanie np. Dropboxa do synchronizowania przypomnień między różnymi komputerami. Dodano też kilka pomocnych opcji związanych z edycją/filtrowaniem/sortowaniem elementów.

Przy okazji odświeżyłem stronę oficjalną projektu.

 Strona projektu: R2Do.tomiga.net

Biznes Filmowy 2

bf2premieraNo i na koniec mój największy projekt czyli kolejna odsłona drugiej części Biznesu Filmowego. Co prawda wersja 0.8 nie wprowadzała wielu zmian pod względem rozgrywki ale sprawiła, że gra stała się dostępna nie tylko dla władających naszym ojczystym językiem.

Tłumaczenia na język angielski doczekała się nie tylko sama gra ale także jej strona oficjalna, oraz serwis ze statystykami graczy – MovieStats.

Wraz z tą wersją postanowiłem również dokonać małych porządków na MovieStats oraz zresetować statystyki graczy.

Strona projektu: biznesfilmowy.tomiga.net

Statystyki online: moviestats.tomiga.net

 

A co w 2014?

Już pracuję nad kolejną wersją Biznesu Filmowego… tym razem skupiając się na balansie rozgrywki (który ostatnio się nieco popsuł) oraz recenzjach.

W planach jest także uaktualnienie strony tomiga.net oraz przygotowanie jej w wersji anglojęzycznej (patrząc na statystyki wygląda, że coraz więcej osób, z różnych krajów, z którymi współpracuje zawodowo sprawdzają z kim mają do czynienia 😉

Jest również pomysł na dwa większe projekty… ale tutaj jeszcze za wcześnie na konkrety i być może niepotrzebne rozbudzanie nadziei niektórych czytelników 😉

Jedna myśl na temat “Copyright by Tomiga 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s