Wystawa: Kolekcja Vinylcanvas

W wrocławskiej Galerii Dizajn (przy ulicy Świdnicka) w dniach od 15 maja do 21 czerwca 2014 roku macie okazje zobaczyć niecodzienną wystawę niepowtarzalnych, dizajnerskich zabawek. Zatytułowana jest ona Złoty wiek. Kolekcja Vinylcanvas.

Na niewielkiej przestrzeni galerii znajdziecie 28 unikatowych, ręcznie przerobionych figurek tzw. Munny’ego, oryginalnie zaprojektowaną przez amerykańską firmę Kidrobot. Stała się ona inspiracją dla różnej maści artystów do manifestowania ich poglądów i prezentowania swojej twórczości.

Właścicielem prezentowanej kolekcji jest Łukasz Liebersbach, który wręczał figurkę różnym polskim artystom aby oni, na jej podstawie, stworzyli własne jej wersje. Tak to trafiła ona do projektantów graficznych, graficiarzy, twórców komiksów, fotografów a nawet… renowatora zabytków.

Łukasz jest animatorem sceny designer toys w Polsce, która łączy świat dizajnu i kultury konsumpcyjnej syntetyzując w sobie bunt i radość z zabawy.

Kuratorka wystawy, Beata Bartecka, opisuje ją jako “przygotowaną przez tych, którzy czytali Alicję w Krainie Czarów na przemian z przygodami Batmana oraz Profesora Nerwosolki”. Stąd też na wystrój galerii składa się czerwony dywan prowadzący do białych ścian na których pojawiają się dziwaczne formy.

Oto kilka przykładów tej twórczości.

Jeżeli będziecie w okolicy (a biorąc pod uwagę, że galeria mieści się przy samym wrocławskim rynku to pewnie będziecie) polecam poświęcić kilka minut na odwiedzenie tego miejsca (wstęp bezpłatny).

Bardzo wciągająca i radosna forma obcowania ze sztuką i designem.

Jeszcze więcej zabawek znajdziecie tutaj

LINKI

Strona galerii: http://www.bwa.wroc.pl/index.php?b=3

Strona oficjalna wystawy: http://www.bwa.wroc.pl/index.php?l=pl&id=856&b=3&w=1

 

P.S Mała wskazówka. Na miejscu zaopatrzcie się w darmowy katalog. Znajdziecie tam ciekawe podłoże całego zjawiska oraz tego jak powstała ta, konkretna, kolekcja oraz krótkie notki o poszczególnych twórcach.

Jedna myśl na temat “Wystawa: Kolekcja Vinylcanvas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s