Wystawa: Out of Sth – Velodream

Ostatni urlop spędziłem w Barcelonie (początek cyklu relacji blogowych mam nadzieję, że wystartuje za kilka tygodni). Przez 10 spędzonych tam dni odwiedziłem kilkadziesiąt galerii i muzeów z czego większość z nich poświęconych było sztuce współczesnej i nowoczesnej. Gdzie jednak widziałem najciekawsze wystawy… po powrocie do Wrocławia. O jednej z nich już Wam pisałem (Kolekcja Vinylcanvas). Dzisiaj o drugiej, tym razem nieco większej, odbywającego się w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth a jej motywem przewodnim jest… rower.


Wystawa została przygotowana przez francuskie kuratorki Blandine Roselle i Sarah Cnudde. Znajdziecie na niej bardzo różne eksponaty, których motywem przewodnim jest rower. Będą to nie tylko inspirujące pomysły na konstrukcje samych jednośladów ale też intrygujące obrazy-fotografie stworzone z części rowerowych, humorystyczny cykl plakatów przedstawiający typy osobowości na podstawie rowerów jakimi jeżdżą ich właściciele, czy futurystyczny projekt rowerowego miasta.

Warto również poświęcić chwilę na obejrzenie materiałów video. Często omijam je w galeriach ze względu na długość bądź monotonię. Tutaj są one stosunkowo krótkie (kilka minut) ale bardzo treściwe. Jeden z nich przedstawia eksperyment wykorzystujący stare rowerowy znajdujące się w przestrzeni publicznej miasta aby wyhodować na nich trochę zieleni…

Drugi to zestaw części rowerowych sprzęgniętych z mikserem muzyki, który pozwala na dj-owanie na żywo poprzez jazdę na rowerze i wykonywanie różnych freestyle-owych trików… bardzo widowiskowa i pomysłowa sprawa…

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z wystawy.

Ta skrzynka z tyłu mieści zestaw audio… głównie subwoofer

Narzędzie mobilnego street artowaca

W ramach biennali oprócz wystawy, już miało lub jeszcze będzie miało miejsce szereg wydarzeń towarzyszących jak np. festiwal filmów rowerowych w Kinie Nowe Horyzonty, panele edukacyjne, a w lipcu czeka nas wspólne oglądanie Tour de France..

Wystawa warta odwiedzenia nie tylko dla fanatycznych cyklistów.

Link do pełnej galerii

Informacje o wystawie

Galeria Awangarda – BWA Wrocław

ul. Wita Stwosza 32

Wystawa trwa do 31 sierpnia 2014

Bilet 8 pln (ulgowy 4)

Strona oficjalna: http://bwa.wroc.pl/index.php?l=pl&id=854&b=1&w=1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s