Wystawa: Mobilna wystawa klocków Lego

Co niektórzy zapewne pamiętają relację z wystawy budowli klocków Lego, która miała miejsce we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim. Cieszyła się ona taką popularnością, że szybko podchwycono pomysł. Właśnie bowiem kończy się podobne wydarzenie zatytułowane Mobilna wystawa klocków Lego, a można w nim uczestniczyć w Arkadach Wrocławskich. Wystawa jest nieco mniejsza i skupia się na nieco innym aspekcie… interaktywności.

Stopień interakcji prezentowanych modeli jest dosyć szeroki, od zwykłego włączenia oświetlenia obiektu, obrotu śmigieł helikoptera bądź kół samochodu, przez konstrukcje reagujące na otoczenie (jak atakująca kobra), po eksponaty w pełni sterowalne pozwalające samemu pokierować samochodem bądź spychaczem. Dostępne jest również stanowisko pozwalające na samodzielne zbudowanie prostej, interaktywnej konstrukcji.

Samych modeli jest znacznie mniej niż na wystawie budowli i są one mniej urozmaicone. Niestety cena biletów jest na podobnym poziomie co poprzedniej wystawie (12 pln, 6 pln ulgowy) co wydaje mi się jednak nieco zbyt wygórowaną kwotą.

Krótką galerię z wystawy znajdziecie poniżej.

Więcej zdjęć do wglądu tutaj.

 

2 myśli na temat “Wystawa: Mobilna wystawa klocków Lego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s