Film: Locke

lockeCo prawda to produkcja z 2013 roku ale dopiero na tegorocznych Nowych Horyzontach miałem okazję ją zobaczyć. Locke to film, w którym przez blisko 90 minut główny bohater (Ivan Locke) jedzie samochodem i rozmawia przez telefon… i dokładnie tak mogło by wyglądać streszczenie tej produkcji. Niezbyt ekscytująco? Nieprawda, to najbardziej wciągająca produkcja, którą miałem okazję obejrzeć w tym roku.

Ivan jest kierownikiem jednej z największych w Europie budów, która następnego dnia ma bardzo ważny etap prac. Wylanie ogromnej ilości betonu, która wymaga zaangażowania i synchronizacji wielu elementów. Nie wszystko jednak zostało dopięte na ostatni guzik, a nasz bohater niespodziewanie postanawia wyruszyć w krótką (trwającą niecałe półtorej godziny czyli cały film), ale ważną dla niego podróż, zostawiając swoją pracę, a także rodzinę czekającą na niego aby razem obejrzeć mecz. Jaki jest cel tej podróży, dlaczego jest taki istotny i czy naprawdę jest potrzebny? Jak wpłynie na jego relacje rodzinne oraz pracę?

W trakcie drogi jesteśmy świadkami rozmów telefonicznych, które prowadzi nasz główny bohater z kilkoma istotnymi dla niego osobami: swoim mniej doświadczonym pracownikiem, który musi dokonać ostatecznego doglądu mega ważnej inwestycji, ze swoim szefem, który jest ekstremalnie zły na zastałą sytuację, ze swoją żoną i czekającymi na niego synami, oraz tajemniczą osobą będącą przyczyną tego całego zamieszania.

Stopniowo poznajemy cel podróży oraz motywacje bohatera, które skłoniły go do niej, a także konsekwencje, jakie ten czyn będzie miał na życie nie tylko jego, ale też kilku innych osób.

Fantastycznie trzymający w napięciu i dający wiele tematów do przemyśleń film, nie tylko dla kinomaniaków, ale też miłośników sztuk scenicznych. W roli głównej Tom Hardy.

 

Moja subiektywna ocena: 9/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej o filmie na: Filmwebie, IMDB

4 myśli na temat “Film: Locke

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s