Film: Dzikie historie (Relatos salvajes)

dzikie historieKolejna spora niespodzianka i miłe zaskoczenie z festiwalu Nowe Horyzonty. Argentyński reżyser Damian Szifron przedstawia nam kilka kryminalnych historyjek. Każda z nich, oprócz sensacyjnego tematu, zawiera sporo czarnego humoru i przewrotne zakończenia.

Sześć opowieści rozpoczyna się nowelką w której to pasażerowie jednego samolotu odnajdują przypadkiem wspólną cechę ich łączącą. Dalej odwiedzamy smętny bar, gdzie kelnerka trafia na mafiosa i polityka przez którego cierpiała jej rodzina. Poznajemy bohatera, który walczy ze służbami drogowymi, które odholowują mu, jak sami twierdzą, niepoprawnie zaparkowany samochód, aż do momentu, gdy doprowadzony do szału postanawia w końcu skorzystać z prawa obywatelskiego nieposłuszeństwa. Trafiamy na drogę, gdzie niczym w “Pojedynku na szosie” Spielberga, dwaj kierowcy toczą uliczną wojnę, a w ostatniej nowelce zostajemy zaproszeni na wesele, które przeradza się w groteskową farsę.

Absurdalne zachowania, niekontrolowane wybuchy agresji, groteskowe sytuacje, a wszystko to w imię szczerej i szeroko pojętej sprawiedliwości.

Każda z opowiastek w inny sposób obnaża ludzkie pragnienia, żądze i emocje, a jednocześnie frustracje na zastaną rzeczywistość i próby wymierzenia przez swoich bohaterów sprawiedliwości.

Gorąco polecam! W szczególności miłośnikom czarnego humoru.

Moja subiektywna ocena: 8/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej o filmie na: Filmwebie, IMDB

6 myśli na temat “Film: Dzikie historie (Relatos salvajes)

    1. Wogóle myślalem że to jego debiut (gdzieś pojawiła się taka informacja) ale po sprawdzeniu filmografii okazało się że już wcześniej coś nakręcił. Polecam bo naprawde fajne kino.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s