Tomiga Best Photo 2014

Ubiegłoroczny pomysł na stworzenie drukowanej fotoksiążki, z moimi najlepszymi zdjęciami z danego roku, przyjął się, tak więc postanowiłem nadal go kontynuować. Dzisiaj zapraszam więc na prezentację Tomiga Best Photo edycja 2014.

W tym roku założenia były takie, aby nieco zmniejszyć liczbę zdjęć zamieszczonych w tej publikacji i postarać się skomponować opracowanie głównie z dużych, zajmujących całą stronę, fotosów… niestety już mogę zdradzić, że ten zamysł się nie powiódł. Okazało się, że liczba zdjęć, które mi się podobają jest tak duża, że nie mogłem się zdecydować na kompletną rezygnację ze sporej części z nich.

Potwierdza to tylko starą zasadę, że sztuką nie jest zrobienie dużej ilości zdjęć a późniejsza ich selekcja :).

Oczywiście największą frajdę sprawiało odpowiednie zestawinie fotografi na kolejnych stronach. Stąd też obrazki, które znajdziecie poniżej, przedstawiają (w większości przypadków) kompozycję pełnych rozkładówek.

Niektóre kadry, dla stałych czytelników bloga, mogą wydawać się znajome. A to dlatego, że spora część z nich pojawiła się w kontekście różnych wpisów na Tomiga Blog (reszta zapewne pojawi się w bliższej lub nieco dalszej przyszłości). Dlatego jeżeli zaintersował Was jakiś konkretny motyw warto zajrzeć do kategorii Foto gdzie możecie znaleźć rozszerzenie danego tematu (nie tylko w postaci fotograficznej).

Kilka informacji technicznych. Wszystkie fotki powstały z wykorzystaniem aparatów Sony NEX 5N i Sony A6000 o których więcej pisałem tutaj i tutaj. Obiektywy które używałem to wyłącznie systemowe szkła Sony E. Pliki oryginalnie zapisane były w formacie jpg, a jeżeli dokonywałem jakichś drobnych obróbek graficznych wykorzystywałem następujące oprogramowanie: Corel PhotoPaint X5, Corel PaintShop Pro X7 Ultimate wraz z pluginem Perfectly Clear oraz darmowej wersji Neat Image.

Cała publikacja zajmuje 98 stron + okładki  (na szczęście to jest maksymalny rozmiar dla książki dużej panoramicznej z matowym papierem fotograficzny – bo inaczej trudno byłoby mi się ograniczyć i była by ona jeszcze grubsza… i droższa) i została wydrukowana w CeWe Fotoksiążka.

Poniżej znajdziecie większość stron pochodzących z tej publikacji (pominąłem tylko bardziej osobiste zdjęcia – zawierające najbliższą rodzinę i znajomych – te osoby zapraszam więc do obejrzenia pełnej wersji na prywatnej sesji).

Zapraszam do galerii (jeżeli interesuje Was większa rozdzielczość – polecam – zajrzyjcie na sam koniec wpisu).

Pełna galeria (w większej rozdzielczości oraz łatwiejszym przeglądaniem) do wglądu tutaj.

Poprzednia edycja: Tomiga Best Photo 2013

2 myśli na temat “Tomiga Best Photo 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s