Berlin: Urban Spree Gallery i okolice

Urban Spree Galerie to zajmująca 400 m2 galeria poświęcona niezależnej sztuce współczesnej. Znajduje się ona w Berlinie w pobliżu stacji S-Bahna Warschauer Strasse (dzielnica Berlin-Friedrischshein). Umiejscowiona w przestrzeni postindustrialnej skupia się na przedstawianiu oddolnych inicjatyw w przestrzeni miejskiej. Promuje street artowców i graficiarzy, fotografów oraz innych artystów uprawiających szeroko pojętą sztukę współczesną.

Ta krótka fotorelacja nie będzie wyłącznie o samej galerii, ale również o niemniej interesującej okolicy w której jest położona będącej małym zagłębiem graficiarskim.

Już zbliżając się w okolice Urban Spree Galerie mogliśmy poczuć lokalny koloryt (choć ci „lokalni”, alternatywni punkowcy zbierający na piwo między sobą całkiem dobrze mówili po polsku).

Skręcając w obszary wyglądające jak dawna zajezdnia pociągów (przypominająca nieco tereny wrocławskiego PaFaWagu), dosyć szybko zlokalizowaliśmy samą galerię. Postanowiliśmy jednak nieco poszwendać się po tym post-przemysłowym terenie ze względu na sporą ilość graffiti.

Oto co udało się nam tam znaleźć.

1UP to jedna ze słynniejszych berlińskich grup street artowych specjalizujących się w malowaniu pociągów

 

Przydałbym się nieco bardziej szerokokątny obiektyw

NEUE HEIMAT

Neue Heimat to przestrzeń, która ożywa w weekendy. W piątkowe i sobotnie wieczory można to przyjść na bar and food night gdzie można napić się drinka lub skosztować lokalne przysmaki. W niedziele natomiast odbywa się Village Market czyli targ lokalnych producentów żywności gdzie również można spotkać muzyków i artystów umilających leniwe niedziele w tym miejscu (poranki jazzowe).

 

Zwróćcie uwagę na fantazyjne kraty w oknach

Urban Spree Gallery

W końcu po zbadaniu okolicy udaliśmy się do samej galerii. W trakcie naszego pobytu odbywała się wystawa czasowa poświęcona grupie grafficiarskiej Dble Trble.

 

W galerii można również kupić książki i albumy poświęcone street artowi. Znaleźliśmy tam między innymi album z pierwszej edycji wrocławskiego Out of Sth.

Oprócz samego budynku w którym znajduje się galeria, Urban Spree posiada też duży ogród, w którym można urządzać imprezy plenerowe lub po prostu napić się piwa czy zjeść coś korzystając z oferty znajdujących się tam food tracków.

Galeria ta jest miejscem różnych wydarzeń. Gościła między innymi Flohmarkt, festiwal filmów krótkometrażowych, Berlin Fashion Week, a nawet imprezę poświęconą koreańskiemu jedzeniu (Korean Food Night).

Warto więc śledzić odbywające się tam wydarzenia, bo nigdy nie wiadomo jaka ciekawa impreza bądź wystawa może tam gościć. Miejsce godne polecenia dla każdego interesującego się szeroko pojętą sztuką współczesną i alternatywną.

Pełna galeria (117 zdjęć)

Wszystkie wpisy na Tomiga Blog opisujące różne atrakcje i wydarzenia które można zobaczyć w stolicy Niemiec oznaczone są tagiem Berlin

Jedna myśl na temat “Berlin: Urban Spree Gallery i okolice

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s