Wrocław: Dzień Dobry Marilyn

Pewnie słyszeliście o wzbudzającym nieco kontrowersji zakupie przez wrocławskich urzędników kolekcji zdjęć Marilyn Monroe. Za kwotę 6.4mln złotych nabyto ponad 3 tysiące zdjęć, których autorem jest Milton H. Green znany i ceniony fotograf hollywodzkich gwiazd.

We Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, po raz pierwszy dla szerokiej publiczności, pokazano próbkę zdjęć z kolekcji. Oto krótka fotorelacja z tej wystawy.

Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do klasy zdjęć to po tej małej wystawie nie powinien się już obawiać. Zdecydowana większość prezentowanych tam zbiorów to świetne fotografie. Co ważne nie są to wyłącznie zdjęcia Marilyn. Choć stanowi on “twarz” wystawy to znajdziemy tam wiele innych, wielkich gwiazd Hollywood.

Andy Warhol
Claudia Cardinale

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że według kuratora, to nie są najlepsze zdjęcia z kolekcji. W przyszłości więc możemy liczyć na więcej.

Inną sprawą jest, że ta konkretnie wystawa nie jest najlepiej przygotowana. Choć postarano się o filmowe rekwizyty oraz klimat z epoki, a także takie atrakcje jak wentylator, który może służyć do odtworzenia słynnej sceny ze Słomianego Wdowca to nie jest ona przyjazna dla zwiedzających.

(Prawie) każdy mógł się poczuć jak MM w słynnej scenie ze Słomianego Wdowca
Ameryka = Harley-Davidson

Cadillac Sedan de Ville
Plan filmowy
„Replika” garderoby

Chodzi głownie o prezentacje zdjęć, które są źle oświetlone i ciężko je oglądać ze względu na refleksy świetlne dochodzące z zewnątrz.

Jane Fonda
Czasami zdjęcia trzeba było oglądać pod takim kątem aby coś było widać oprócz własnego odbicia

Można mieć nadzieję, że to tylko przedsmak wystawy z prawdziwego zdarzenia, na którą ten materiał zdecydowanie zasługuje. Na szczęście wstęp jest bezpłatny więc z czystym sumieniem mogę polecić wybranie się na nią.

Wystawa będzie otwarta do 15 sierpnia.

Więcej informacji na: stronie oficjalnej

Pełna Galeria (52 zdjęcia)

2 myśli na temat “Wrocław: Dzień Dobry Marilyn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s