Film: He Never Died

he never diedJack to dosyć mroczna postać. Przez większość czasu albo śpi albo ogląda telewizje, od czasu do czasu dla rozrywki chodzi pograć w Bingo do pobliskiego kasyna/baru. Jego rutynowe, antyspołeczne życie nagle zmienia się gdy przychodzi do niego młoda dziewczyna… twierdząc, że jest jego córką.

Próby socjalizowania córki ze swoim niechętnym do tego ojcem idą jak po grudzie… szczególnie, że z biegiem czasu zaczynamy dostrzegać coraz bardziej podejrzane cechy naszego bohatera, krew w lodówce, brutalność w poczynaniu z ludźmi, nadludzka siła,  wytrzymałość i szybka regeneracja, aż w końcu dziwne blizny na plecach.

Kim jest jej ojciec? Czy to kanibal, wampir a może upadły anioł? Fakt, że żyje na tym padole znacznie dłużej niż przeciętny człowiek sprawia, że jest dosyć mocno antyspołeczny. Długowieczność w pewnym momencie zaczyna być męcząca..

Sprawy się komplikują gdy jego córka znika… i dają o sobie znać demony z przeszłości głównego bohatera…

Nie, to nie jest dramat obyczajowy jak można by wywnioskować z powyższego opisu. Właściwie ciężko go zakwalifikować do jakiegoś konkretnego gatunku, bo choć w teorii historia jest mroczna jak z horroru to jest tu sporo akcji rodem z filmów sensacyjnych, duża dawka “czarnego” humoru oraz nieco dramatu a nawet odrobina romansu.

Aby przybliżyć Wam klimat chciałem umieścić tutaj trailer… ale okazało się, że ma masę spoilerów… nie oglądajcie go!

Warto wspomnieć o idealnie dobranym do roli i klimatu filmu Henry Rollinsie, który wciela się w postać głównego bohatera.

Jeżeli podobał Ci się Johny Wick to jest to niewątpliwie film dla Ciebie… tylko w nieco mroczniejszej i bardziej nowohoryzotowej wersji (w sensie jak najbardziej pozytywnym).

Tomiga poleca!

Moja subiektywna ocena: 8/10 (jak interpretować moje oceny dowiesz się tutaj.)

Więcej o filmie na: Filmwebie, IMDB

3 myśli na temat “Film: He Never Died

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s