Tomiga Best Photo 2015

Najwyższy czas na trzecią odsłonę Tomiga Best Photo czyli drukowanej fotoksiążki, którą tworzę sobie z moich najciekawszych zdjęć zrobionych w danym roku. Tym razem zmieniła się nieco formuła prezentowania jej na blogu. Ogólnie idea tej publikacji skupiała się na zdjęciach, a nie na tym co one przedstawiają lub gdzie one zostały zrobione. I to się nie zmieniło w papierowej wersji książki. Postanowiłem jednak, że na blogu mogę jednak dodać coś ekstra do samych zdjęć. W tej edycji pojawią się więc komentarze odnośnie tego gdzie lub w jakich warunkach dane zdjęcie zostało zrobione. Mam nadzieję, że sprawi to że cały wpis będzie nieco bardziej interesujący nawet dla tych którzy mniej interesują się samą fotografią.

Z drugiej strony pojawi się sporo spoilerów dotyczących tego co w tym roku pojawi się na blogu (może skłoni to co niektórych do częstszego jego sprawdzania…)

Ok, ale nie przedłużając zapraszam do dalszej części wpisu.

00
Po lewej: Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia) Po prawej: Festiwal Kolorów (święto Holi) Wrocław

 

 

01
Muzeum elektryczności (Museu da Electricidade), Lizbona (Portugalia)
02
Ulice Hawany (Kuba)
03
Oldtimery wciąż jeżdżące po Hawanie (Kuba)
04
Po lewej: Pani w Muzeum Rewolucji (Museo de la Revolucion) Hawana (Kuba), obrazek z placu San Francisco (Plaza de San Francisco) Hawana (Kuba) Po prawej: Najsłynniejszy warsztat ceramiki na Kubie El Alfarero Casa Chichi, Trinidad (Kuba)
05
Po lewej: Ulice Hawany (Kuba) Po prawej: Ulice Hawany (Kuba) widok w trakcie przejażdżki Oldtimerem.
06
Po lewej: Malownicze miasteczko Trinidad (Kuba) Po prawej: Targ w Trynidadzie (Kuba), plaża nad morzem Karaibskim w okolicach Trinidadu (Kuba), sklepik w Trinidadzie (Kuba), targ z koronkami i obrusami w okolicach domu plantatora w Dolinie Cukrowni (Valle de los Ingenios) (Kuba)
07
Po lewej: Plaża w okolicach Cienfuegos (Kuba) Po prawej: Plaża w okolicach Holguin (Kuba)
08
Hawana (Kuba) okolice Capitolu
09
Po lewej: Holguin (Kuba) obok katedry San Isidoro. Po prawej: street photo w Sancti Spiritus (Kuba)
10
Po lewej: uliczka w Sancti Spiritus (Kuba), Hawana widok z autobusu na mural, Hawana (stare miasto), Camaguey (Kuba) Po prawej: ulice Baracoa (Kuba), widok z autobusu Kuba (zachodnia) okolice prowincji Guantanamo, Varadero (Kuba), jedna z głównych ulic starego miasta w Hawanie (Kuba)
11
Po lewej: Hawana okolice Centro Cultural Antiguos Almacenes de Deposito San José. Po prawej: widok z autobusu prowincja Pinar del Río (Kuba)
12
Po lewej: Sielski widok przy łódzkiej Manufakturze (Polska) Po prawej: Muzeum Se-ma-for Łódź (Polska)
13
Po lewej: Hawana (Kuba) Po prawej: Plantacja Kakao w prowincji Guantanamo, Lokalny targ w niewielkiej miejscowości w prowincji Holguin (Kuba)
15
Rewia Parisien w Hotelu Nacional w Hawanie (Kuba)
16
Po lewej: Trinidad po zmroku Po prawej: Wieczorna wycieczka rikszami do centrum Baracoa (Kuba)
17
Trynidad (Kuba) po zmroku w okolicach Casa de la Musica
18
Po lewej: Prowincja Guantanamo (Kuba). Po prawej: Varadero (Kuba) park miejski w najsłynniejszym kubańskim kurorcie.
19
Najbiedniejsze rejony Kuby – Baracao (Kuba)
20
Po lewej: Hawana, Hawana, Baracao, Camaguey Po prawej: Camaguey
21
Po lewej: Praia das Maças (Portugalia) Po prawej: W okolicy farmy krokodyli (Kuba)
22
Po lewej: Baracao (Kuba) Po prawej: Castillo del Morro San Pedro de la Roca Santiago de Cuba (Kuba)
23
Po lewej: Fragment dekoracji kafelkowej w okolicach Casa Fuester Hawana, mural w okolicach hotelu El Comodoro Hawana (Kuba), Po prawej: Deptak w Hawanie, ławka przed Casa Fuester Hawana, Galeria BWA Awangarda wystawa prac dyplomowych absolwentów wrocławskiej ASP
25
Po lewej: Muzeum Współczesne Wrocław (Polska) Po prawej: Muzeum Współczesne Wrocław (Polska), Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia)
26
Projekt Mosty w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław (Polska)
27
Przegląd Sztuki Survival 2015 Koszary Prewencji Policji Wrocław (Polska), Hawana (Kuba)
28
Warsztaty Fotografii Studyjnej w Evil Banana Studio (Łódź)
29
Warsztaty Fotografii Studyjnej w Evil Banana Studio (Łódź)
30
Po lewej: Warsztaty Olympusa z BEiKS, koncert Bokka w klubie Eter (Wrocław, Polska) Po prawej: Warsztaty Olympusa z BEiKS
31
Warsztaty Fotografii Studyjnej w Evil Banana Studio Łódź
32
Po lewej: Warsztaty Fotografii Studyjnej, Przegląd sztuki Survival 2015, Po prawej: Warsztaty Olympus i BEiKS
33
Warsztaty Fotografii Studyjnej w Evil Banana Studio Łódź
34
Dzień otwarty  Narodowe Forum Muzyki Wrocław (Polska)
35
Festiwal kolorów (święto Holi) Wrocław (Polska)
36
Festiwal kolorów (święto Holi) Wrocław (Polska)
37
Festiwal kolorów (święto Holi) Wrocław (Polska)
38
Po lewej: Wieża w pobliżu domu plantatora trzciny cukrowej w Dolinie Cukrowni (Valle de los Ingenios) (Kuba). Monument Padrão dos Descobrimentos Lizbona (Portugalia). Po prawej: Kościół Sao Domingos Lizbona (Portugalia)
39
Po lewej: Muzeum Współczesne Wrocław (Polska) Po prawej: Łódź (Polska), Galeria BWA Awangarda (Wrocław, Polska)
40
Po lewej: Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia), Casa de la Musica przed koncertem Buena Vista Social Club Hawana (Kuba), Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia) Po prawej: Galeria BWA Awangarda (Wrocław, Polska)
41
Po lewej: Nowoczesne centrum biomedyczne Fundação Champalimaud oraz centrum kulturalne Fábrica Braço de Prata Lizbona (Portugalia) Po prawej: Lizbona w pobliżu Museu da Eletricidade Muzeum Elektryczności, Jedna z płytek w Igreja de São Vicente de Fora Lizbona, Muzeum Fado Museu do Fado Lizbona (Portugalia)
42
Po lewej: Kot wykonany ze śmieci przez artystę street artowego Bordalo II w okolicach Parque das Nações Lizbona (Portugalia). Wnętrze starego tramwaju przy dawnej zajezdni na ul. Legnickiej we Wrocławiu (Polska). Pies wykonany przez Bordalo II w okolicach Parque das Nações Lizbona (Portugalia) Po prawej: Opuszczone magazyny w pobliżu Parque das Nações Lizbona (Portugalia) gdzie można znaleźć bezdomnych, narkomanów i… dzieła Bordalo II
43
Po lewej: Wnętrze starego tramwaju przy dawnej zajezdni przy ul. Legnickiej we Wrocławiu (Polska) Po prawej: Brama do dawnej zajezdni na ul. Legnickiej we Wrocławiu (Polska)
46
Po lewej: Koncert Gus Gus w klubie Eter (Wrocław, Polska) Po prawej: Koncert Gus Gus w klubie Eter (Wrocław, Polska) support MIN t (Martyna Kubicz)
47
Po lewej: Wystawa LOVE w ramach European Glass Festival (Wrocław Polska), Galeria BWA Awangarda (wystawa prac dyplomowych absolwentów ASP) Po prawej: Wystawa LOVE w ramach European Glass Festival (Wrocław Polska)
48
Po lewej: Fragment dekoracji świąteczna na wrocławskim rynku (i selfie) Po prawej: znicze na cmentarzu Osobowickim (Wrocław, Polska) na Wszystkich Świętych. Hydropolis (Wrocław, Polska)
49
Hydropolis (Wrocław, Polska) Po prawej: Dama w symulatorze płatków śniegu (Hydropolis)
50
Warsztaty Olympus i BEiKS

 

Niektóre kadry, dla stałych czytelników bloga, mogą wydawać się znajome. A to dlatego, że spora część z nich pojawiła się w kontekście różnych wpisów na Tomiga Blog (linki znajdują się w opisach, reszta zapewne pojawi się w bliższej lub nieco dalszej przyszłości). Jeżeli zainteresował Was jakiś konkretny motyw warto zajrzeć do kategorii Foto gdzie możecie znaleźć rozszerzenie danego tematu (nie tylko w postaci fotograficznej).

Kilka informacji technicznych. Prawie wszystkie fotki powstały z wykorzystaniem aparatu Sony A6000 o którym więcej pisałem tutaj (być może jedno lub dwa zdjęcia jest z Olympusa OM-D 5, z warsztatów fotograficznych). Obiektywy, które używałem to wyłącznie systemowe szkła Sony E (o ile powstało przy pomocy aparatu Sony). Pliki oryginalnie zapisane były w formacie jpg, a jeżeli dokonywałem jakichś drobnych obróbek graficznych wykorzystywałem następujące oprogramowanie: Corel PaintShop Pro X7 Ultimate wraz z pluginem Perfectly Clear.

Cała publikacja zajmuje 98 stron + okładki  i została wydrukowana w CeWe Fotoksiążka.

Powyżej znajdziecie większość stron pochodzących z tej fotoksiążki (pominąłem tylko bardziej osobiste zdjęcia – zawierające najbliższą rodzinę i znajomych – te osoby zapraszam więc do obejrzenia pełnej wersji na prywatnej sesji).

Zapraszam do galerii gdzie znajdziecie wszystkie rozkładówki w nieco większej rozdzielczości.

Pełna galeria (w większej rozdzielczości oraz łatwiejszym przeglądaniem) do wglądu tutaj.

Tomiga Best Photo 2015

Poprzednie edycje:

2 myśli na temat “Tomiga Best Photo 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s