Strona główna > Foto, Słówka > Tomiga Best Photo 2015

Tomiga Best Photo 2015

Najwyższy czas na trzecią odsłonę Tomiga Best Photo czyli drukowanej fotoksiążki, którą tworzę sobie z moich najciekawszych zdjęć zrobionych w danym roku. Tym razem zmieniła się nieco formuła prezentowania jej na blogu. Ogólnie idea tej publikacji skupiała się na zdjęciach, a nie na tym co one przedstawiają lub gdzie one zostały zrobione. I to się nie zmieniło w papierowej wersji książki. Postanowiłem jednak, że na blogu mogę jednak dodać coś ekstra do samych zdjęć. W tej edycji pojawią się więc komentarze odnośnie tego gdzie lub w jakich warunkach dane zdjęcie zostało zrobione. Mam nadzieję, że sprawi to że cały wpis będzie nieco bardziej interesujący nawet dla tych którzy mniej interesują się samą fotografią.

Z drugiej strony pojawi się sporo spoilerów dotyczących tego co w tym roku pojawi się na blogu (może skłoni to co niektórych do częstszego jego sprawdzania…)

Ok, ale nie przedłużając zapraszam do dalszej części wpisu.

00

Po lewej: Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia) Po prawej: Festiwal Kolorów (święto Holi) Wrocław

 

 

01

Muzeum elektryczności (Museu da Electricidade), Lizbona (Portugalia)

02

Ulice Hawany (Kuba)

03

Oldtimery wciąż jeżdżące po Hawanie (Kuba)

04

Po lewej: Pani w Muzeum Rewolucji (Museo de la Revolucion) Hawana (Kuba), obrazek z placu San Francisco (Plaza de San Francisco) Hawana (Kuba) Po prawej: Najsłynniejszy warsztat ceramiki na Kubie El Alfarero Casa Chichi, Trinidad (Kuba)

05

Po lewej: Ulice Hawany (Kuba) Po prawej: Ulice Hawany (Kuba) widok w trakcie przejażdżki Oldtimerem.

06

Po lewej: Malownicze miasteczko Trinidad (Kuba) Po prawej: Targ w Trynidadzie (Kuba), plaża nad morzem Karaibskim w okolicach Trinidadu (Kuba), sklepik w Trinidadzie (Kuba), targ z koronkami i obrusami w okolicach domu plantatora w Dolinie Cukrowni (Valle de los Ingenios) (Kuba)

07

Po lewej: Plaża w okolicach Cienfuegos (Kuba) Po prawej: Plaża w okolicach Holguin (Kuba)

08

Hawana (Kuba) okolice Capitolu

09

Po lewej: Holguin (Kuba) obok katedry San Isidoro. Po prawej: street photo w Sancti Spiritus (Kuba)

10

Po lewej: uliczka w Sancti Spiritus (Kuba), Hawana widok z autobusu na mural, Hawana (stare miasto), Camaguey (Kuba) Po prawej: ulice Baracoa (Kuba), widok z autobusu Kuba (zachodnia) okolice prowincji Guantanamo, Varadero (Kuba), jedna z głównych ulic starego miasta w Hawanie (Kuba)

11

Po lewej: Hawana okolice Centro Cultural Antiguos Almacenes de Deposito San José. Po prawej: widok z autobusu prowincja Pinar del Río (Kuba)

12

Po lewej: Sielski widok przy łódzkiej Manufakturze (Polska) Po prawej: Muzeum Se-ma-for Łódź (Polska)

13

Po lewej: Hawana (Kuba) Po prawej: Plantacja Kakao w prowincji Guantanamo, Lokalny targ w niewielkiej miejscowości w prowincji Holguin (Kuba)

15

Rewia Parisien w Hotelu Nacional w Hawanie (Kuba)

16

Po lewej: Trinidad po zmroku Po prawej: Wieczorna wycieczka rikszami do centrum Baracoa (Kuba)

17

Trynidad (Kuba) po zmroku w okolicach Casa de la Musica

18

Po lewej: Prowincja Guantanamo (Kuba). Po prawej: Varadero (Kuba) park miejski w najsłynniejszym kubańskim kurorcie.

19

Najbiedniejsze rejony Kuby – Baracao (Kuba)

20

Po lewej: Hawana, Hawana, Baracao, Camaguey Po prawej: Camaguey

21

Po lewej: Praia das Maças (Portugalia) Po prawej: W okolicy farmy krokodyli (Kuba)

22

Po lewej: Baracao (Kuba) Po prawej: Castillo del Morro San Pedro de la Roca Santiago de Cuba (Kuba)

23

Po lewej: Fragment dekoracji kafelkowej w okolicach Casa Fuester Hawana, mural w okolicach hotelu El Comodoro Hawana (Kuba), Po prawej: Deptak w Hawanie, ławka przed Casa Fuester Hawana, Galeria BWA Awangarda wystawa prac dyplomowych absolwentów wrocławskiej ASP

25

Po lewej: Muzeum Współczesne Wrocław (Polska) Po prawej: Muzeum Współczesne Wrocław (Polska), Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia)

26

Projekt Mosty w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław (Polska)

27

Przegląd Sztuki Survival 2015 Koszary Prewencji Policji Wrocław (Polska), Hawana (Kuba)

30

Po lewej: Warsztaty Olympusa z BEiKS, koncert Bokka w klubie Eter (Wrocław, Polska) Po prawej: Warsztaty Olympusa z BEiKS

34

Dzień otwarty  Narodowe Forum Muzyki Wrocław (Polska)

38

Po lewej: Wieża w pobliżu domu plantatora trzciny cukrowej w Dolinie Cukrowni (Valle de los Ingenios) (Kuba). Monument Padrão dos Descobrimentos Lizbona (Portugalia). Po prawej: Kościół Sao Domingos Lizbona (Portugalia)

39

Po lewej: Muzeum Współczesne Wrocław (Polska) Po prawej: Łódź (Polska), Galeria BWA Awangarda (Wrocław, Polska)

40

Po lewej: Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia), Casa de la Musica przed koncertem Buena Vista Social Club Hawana (Kuba), Museu Coleção Berardo Lizbona (Portugalia) Po prawej: Galeria BWA Awangarda (Wrocław, Polska)

41

Po lewej: Nowoczesne centrum biomedyczne Fundação Champalimaud oraz centrum kulturalne Fábrica Braço de Prata Lizbona (Portugalia) Po prawej: Lizbona w pobliżu Museu da Eletricidade Muzeum Elektryczności, Jedna z płytek w Igreja de São Vicente de Fora Lizbona, Muzeum Fado Museu do Fado Lizbona (Portugalia)

42

Po lewej: Kot wykonany ze śmieci przez artystę street artowego Bordalo II w okolicach Parque das Nações Lizbona (Portugalia). Wnętrze starego tramwaju przy dawnej zajezdni na ul. Legnickiej we Wrocławiu (Polska). Pies wykonany przez Bordalo II w okolicach Parque das Nações Lizbona (Portugalia) Po prawej: Opuszczone magazyny w pobliżu Parque das Nações Lizbona (Portugalia) gdzie można znaleźć bezdomnych, narkomanów i… dzieła Bordalo II

43

Po lewej: Wnętrze starego tramwaju przy dawnej zajezdni przy ul. Legnickiej we Wrocławiu (Polska) Po prawej: Brama do dawnej zajezdni na ul. Legnickiej we Wrocławiu (Polska)

46

Po lewej: Koncert Gus Gus w klubie Eter (Wrocław, Polska) Po prawej: Koncert Gus Gus w klubie Eter (Wrocław, Polska) support MIN t (Martyna Kubicz)

47

Po lewej: Wystawa LOVE w ramach European Glass Festival (Wrocław Polska), Galeria BWA Awangarda (wystawa prac dyplomowych absolwentów ASP) Po prawej: Wystawa LOVE w ramach European Glass Festival (Wrocław Polska)

48

Po lewej: Fragment dekoracji świąteczna na wrocławskim rynku (i selfie) Po prawej: znicze na cmentarzu Osobowickim (Wrocław, Polska) na Wszystkich Świętych. Hydropolis (Wrocław, Polska)

49

Hydropolis (Wrocław, Polska) Po prawej: Dama w symulatorze płatków śniegu (Hydropolis)

 

Niektóre kadry, dla stałych czytelników bloga, mogą wydawać się znajome. A to dlatego, że spora część z nich pojawiła się w kontekście różnych wpisów na Tomiga Blog (linki znajdują się w opisach, reszta zapewne pojawi się w bliższej lub nieco dalszej przyszłości). Jeżeli zainteresował Was jakiś konkretny motyw warto zajrzeć do kategorii Foto gdzie możecie znaleźć rozszerzenie danego tematu (nie tylko w postaci fotograficznej).

Kilka informacji technicznych. Prawie wszystkie fotki powstały z wykorzystaniem aparatu Sony A6000 o którym więcej pisałem tutaj (być może jedno lub dwa zdjęcia jest z Olympusa OM-D 5, z warsztatów fotograficznych). Obiektywy, które używałem to wyłącznie systemowe szkła Sony E (o ile powstało przy pomocy aparatu Sony). Pliki oryginalnie zapisane były w formacie jpg, a jeżeli dokonywałem jakichś drobnych obróbek graficznych wykorzystywałem następujące oprogramowanie: Corel PaintShop Pro X7 Ultimate wraz z pluginem Perfectly Clear.

Cała publikacja zajmuje 98 stron + okładki  i została wydrukowana w CeWe Fotoksiążka.

Powyżej znajdziecie większość stron pochodzących z tej fotoksiążki (pominąłem tylko bardziej osobiste zdjęcia – zawierające najbliższą rodzinę i znajomych – te osoby zapraszam więc do obejrzenia pełnej wersji na prywatnej sesji).

Zapraszam do galerii gdzie znajdziecie wszystkie rozkładówki w nieco większej rozdzielczości.

Pełna galeria (w większej rozdzielczości oraz łatwiejszym przeglądaniem) do wglądu tutaj.

Tomiga Best Photo 2015

Poprzednie edycje:

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. 23 kwietnia 2017 o 08:53

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: