Gry i Komputery Minionej Ery czyli kolejne podejście do Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu

Jakiś czas temu w serwisie PolakPotrafi ruszyła zbiórka na utworzenie Muzeum Gier Wideo we Wrocławiu. Idea bardzo mi się podobała, jednak ówcześni pomysłodawcy nie wykorzystali w pełni drzemiącego w niej potencjału, przez co zbiórka zakończyła się fiaskiem, a ja napisałem całkiem długi tekst dlaczego koncepcja muzeum we Wrocławiu mi się podobała i co, moim zdaniem, jej autorzy mogli zrobić lepiej.

Minęło trochę czasu i pomysł ponownie został wskrzeszony, tym razem jednak z inicjatywy zupełnie innej grupy ludzi. Co ważne wygląda jakby ekipa ta przeczytała mój tekst i wzięła go sobie do serca ;)… Wszystko wskazuje na to, że tym razem nic nie przeszkodzi w realizacji tego projektu.

Najważniejsza informacja jest taka, że muzeum to powstanie niezależnie od tego czy zbiórka zakończy się sukcesem czy nie (choć w momencie pisania tego tekstu już wiadomo, że osiągnięto dwa pierwsze progi). Pomysłodawcy dysponują lokalem (w świetnej lokalizacji na Dworcu Świebodzkim), który aktualnie remontują. Zbiórka po prostu ma umożliwić im zaoferowanie dodatkowych atrakcji do otwieranego przybytku. Już takie postawienie sprawy powoduje, że przychylnym okiem należy popatrzeć na to przedsięwzięcie.

Po drugie, tym razem za akcją stoją ludzie, którzy już wielokrotnie udowodnili, że są prawdziwymi pasjonatami retro. Jest to dobrze znana w growym światku ekipa RetroGralni, która prezentowała swój sprzęt na wielu największych polskich imprezach poświęconych szeroko pojętej tematyce gier wideo (ja widziałem ich w akcji na Hall of Games). Mają więc nie tylko setki urządzeń i retro sprzętu, ale i rzeczywiste doświadczenie w temacie.

Myślę, że tym razem wszyscy, którzy czują odrobinę nostalgii do retro sprzętów powinni rozważyć dorzucenie się do tej inicjatywy. Jest bowiem spora szansa, że będziemy mieli ciekawsze muzeum poświęcone grom wideo niż te w Berlinie 🙂

Strona zbiórki: https://polakpotrafi.pl/projekt/wroclawskie-muzeum-gry-i-komputery-minionej-ery

Więcej o projekcie: http://gikme.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s