Biennale Sztuki Wenecja: Carole A. Feuerman’s Solo Exhibition

Carole A. Feuerman jest uznawana za pionierską postać w świecie hiperrealistycznej rzeźby. Razem z Duane Hansonem i John De Andreą była jednym z trzech twórców, którzy rozpoczęli ten ruch pod koniec lat siedemdziesiątych, tworząc rzeźby, które dokładnie odtwarzały swoje rzeczywistej wielkości modele. Są one szczegółowo spreparowane, aby stworzyć złudzenie rzeczywistości.

DSC00842

Prace Feuerman wizualizowały naturalne piękno i wewnętrzny spokój portretowanych kobiet. Artystka najbardziej znana jest ze swoich rzeźb pływaków, w dużej skali, przedstawiających ich z takim pietyzmem, że można na nich dostrzec ściekające krople wody.

DSC00855

DSC00852

W jednym z wywiadów powiedziała: “Pływanie i woda fascynowały mnie od tak dawna, jak pamiętam, i w rezultacie stały się istotą inspiracji dla moich dzieł„.

DSC00848

DSC00850

Feuerman spędziła ostatnie cztery dekady rzeźbiąc zarówno monumentalne, naturalnej wielkości postacie, jak i prace mniejszego formatu, z brązu, żywicy i marmuru. Artystka opracowała również bardzo oryginalną technikę rzeźbienia stopionym metalem, z wykorzystaniem wosku. W trakcie Biennale w Wenecji osiem takich rzeźb można było zobaczyć w parku publicznym Giardino Della Marinaressa.

DSC00846

DSC00845

DSC00844

Oprócz rzeźb udostępnionych w parku kilka innych prac artystki można było zobaczyć przy okazji innych wystaw (m.in w Bel Air Fine Art razem z pracami francuskiego fotografa Gararda Ranciniana).

DSC00847

DSC00840

Feuerman był przedmiotem licznych retrospektyw muzealnych i niezliczonej ilości wystaw jej pojedynczych prac, przedstawiających rzeźby kobiet. Wiele jej dzieł było wystawionych w publicznych ogrodach oraz na ulicach miast na całym świecie.

DSC00839

DSC00843

DSC00841

W 2011 roku powstała Fundacja Rzeźby Carole’a A. Feuermana w celu „pobudzenia emocji i pasji do sztuki”, a także inspirowania i nagradzania młodych artystów możliwością wystaw i staży.

DSC00836

DSC00838

Carole A. Feuerman w swej twórczości wciąż koncentruje się na rzeźbach prezentowanych na świeżym powietrzu, utrzymuje dwa studia w Chelsea w stanie Nowy Jork i w Mana Contemporary, w stanie New Jersey.

Pełna galeria (20 zdjęć)

 P.S. Wszystkie wpisy związane z Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji oznaczone są tagiem La Biennale di Venezia

2 myśli na temat “Biennale Sztuki Wenecja: Carole A. Feuerman’s Solo Exhibition

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s