Wystawa: Świat Tytus Romka i A’Tomka (Centrum Historii Zajezdnia)

Od 6 stycznia do 25 marca we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia miała miejsce niecodzienna wystawa poświęcona kultowemu polskiemu komiksowi opowiadającemu o przygodach Tytusa Romka i A’Tomka.

DSC01572

Wystawa była też hołdem dla twórcy tych postaci czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego popularnie zwanego Papcio Chmiel (który aktualnie ma 94 lata i wciąż jest aktywny zawodowo!).

DSC01629

DSC01562

W trakcie wystawy można było zdobyć skrócone informacje o powstałym w 1957 roku komiksie opisującym przygody Tytusa i jego kompanów. Jego pierwsze odcinki zaczęły pojawiać się w Świecie Młodych. W sumie do 2008 roku powstało 31 ksiąg przygód sympatycznych bohaterów.

DSC01548

DSC01576

DSC01591

Wystawa miała charakter monograficzny, co oznacza, że znaleźć na niej mogliśmy poszczególne księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka”. Skupiała się przede wszystkim na wynalazkach tworzonych przez profesora Talenta będących bohaterami poszczególnych komiksów z serii. Na wystawie zaprezentowano kilka rekonstrukcji pojazdów, jak mechaniczny koń Rozalia, „wannolot” czy „wkrętacz”, do którego mogły wsiąść jednocześnie trzy osoby, by dotrzeć do wnętrza Ziemi.

DSC01577

DSC01565

DSC01596

Wstęp na to wydarzenie był darmowy i była to dobra okazja do przypomnienia sobie o tych sympatycznych bohaterach, a być może i przedstawienie ich swoim dzieciom.

DSC01631

DSC01561

Pełna galeria (66 zdjęć)

2 myśli na temat “Wystawa: Świat Tytus Romka i A’Tomka (Centrum Historii Zajezdnia)

    1. Wygląda na to że wystaw ponownie wróciła do Centrum Zajezdnia we Wrocławiu i jest dostępna do zwiedzania do 26 sierpnia (czyli jeszcze w ten weekend)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s