Hall of Games 2014: Cosplay

Wrocław do tej pory nie miał żadnej większej imprezy poświęconej grom komputerowym. Było to dosyć zastanawiające biorąc pod uwagę, że jest tutaj kilka znanych firm parających się tą dziedziną rozrywki. Wygląda na to, że coś w tym temacie się jednak zmienia. Techland wziął bowiem sprawy w swoje ręce i postanowił zorganizować pierwszą, w założeniach cykliczną, imprezę poświęconą grom pod nazwą Hall of Games.

Pierwsza edycja odbyła się w dniach 14-16 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia. Ponieważ w ten akurat weekend nie miałem zbyt wiele czasu, po analizie programu, postanowiłem wybrać się na tą imprezę na konkurs Cosplayu. Okazało się, że przystąpiło do niego aż 60 uczestników, a całość została podzielona na trzy, godzinne bloki, gdzie dostał kilka minut na prezentację.

Oto całkiem spora fotorelacja z tego wydarzenia.

Mały przerywnik – takie cuda można było zobaczyć w sekcji Retro Games

Steve też tam był…

Jak nie kojarzycie Steve’a?… to warto go poznać 😉

Jak widać większość inspiracji pochodzi z gry League of Legends… (nie miałem pojęcia, że ta gra aż tak zdominowała rynek).

Jeszcze kilka słów o samej imprezie. Trzeba przyznać, że nie była ona poświęcona wyłącznie grom komputerowym. Oczywiście były pokazy nowych produkcji Techlandu (Dying Light i Hellrider) oraz trochę stanowisk, gdzie można było pograć w inne gry (np. FIFA). Było kilka turniejów growych (League of Legends, DOTA2 oraz Starcrafta 2), bardzo rozbudowana sekcja Retro Games (naprawdę mnóstwo intrygujących sprzętów do grania), jak również duża strefa poświęcona grom planszowym. Rodzice z mniejszymi dziećmi mogli też skorzystać z przestrzeni poświęconej klockom Lego, gdzie można było pobudować samemu różne konstrukcje (nie tylko najmłodsi świetnie się tam bawili). Wszystko to uzupełniały wykłady, prezentacje i warsztaty.

Podsumowując, pierwsze koty za płoty i mam nadzieję, że za rok pomysł nie upadnie i kolejna edycja targów będzie równie różnorodna i interesująca. Ze swej strony postaram się natomiast wygospodarować więcej czasu i zajrzeć nie tylko konkurs Cosplayu.

Pełna galeria (212 zdjęć) do wglądu tutaj

3 myśli na temat “Hall of Games 2014: Cosplay

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s